About / Par maniHello! My name is Zanda. I am mother of beautiful little boy and wife to my wonderful husband. I am from Latvia city Jelgava. Behind the care of my family, I create things. And I love it so much. Mostly I sew. This blog is about sewing for myself and for my family. In this virtual space I collect my handmade garments and other stuff.
I would like you to be interested to read this blog. I want to find more time to consummate this blog and write more tutorials and share my sewing tips. I hope I will manege this shortly.
(And sorry about my English, I know it' s bad, but i really want to learn).
-------

Sveiki! Mani sauc Zanda. Es esmu brīnišķīga puikas mamma un tik pat brīnumaina vīra sieva. Esmu no Jelgavas, kur pa vidu rūpēm par savu ģimeni, es daru lietas, kuras man ļoti patīk. Tā ir šūšana un citi radoši darbiņi. Par to arī ir mans blogs, kur es veicu piezīmes par sevis radītām lietam, pārsvarā apģērbs man un manai ģimenei.
Jau sen mēģinu atrast laiku pilnveidot savu blogu, rakstot vairāk pamācības un padalīties ar saviem knifiņiem šūšanas jomā, lai maniem sekotajiem būtu kāds lielāks labums no ielūkošanās šeit. Tad nu ceru, ka man tas drīzumā izdosies!

Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...