5/28/2013

SHIBORI


I am back to write about my passion - sewing and all the things related. I decided no to mix all my two blog content and about my boys clothing line write in ZanziBach blog, but about other sewing stuff here. So I am back here!
Today I will talk about tie dye. I found interesting and easy follow Shibori instructions at handprinted.net blog. I tried this method first time and I am exited about result. I tried 3 of them: honeycomb, larch and tesuji.
-----
Esmu atpakaļ, lai raksītu par savu aizraušanos - šūšanu un visu, kas ar to saistīts. Izlēmu, ka nejaukšu kopā divu blogu saturus un savas puiku apģērbu lietiņas atstāšu ZanziBach blogā, bet par citām ar šūšanu saistītām lietām rakstīšu šeit. Tā nu esmu atpakaļ!
Šodien jums pastāstīšu par batikošanu. Jau vairākus gadus centos saņemties vai arī atrast laiku izmēgināt šo auduma krāsošanas tehniku. Tad nu beidzot saņēmos un nokrāsoju savus pirmos trikotažas audumus Šibori tehnikā. Tā ir Japāņu auduma sasiešanas, sadiegšanas un krāsošanas tehnika.
Kādā blogā atradu vienkāršas Shibori instrukcijas kā sasiet audumus, lai iegūtu interesantus auduma krāsu rakstus. Trīs no tām arī iemēgināju un esmu sajūsmā par rezultātu.
Process
I used two types of color dye, one was German, second made in Poland. With this German dye was more easy to dye because dying time was only 20 min, but with Polish dye 1 hour.  I followed instructions one a package.
-----
Es izmantoju divu veidu batikas krāsas, viena Vācu, otra ražota Polijā. Ertāk bija izmantot Vācu krāsu, jo krāsošana daudz ertāka - 20 min., bet Poļu krāsa kopumā jākrāso 1h. Sekoju instrukcijām uz paciņām. Ja dzīvojat Jelgavā, abas šīs krāsas nopērkamas veikalā Kanclers.

On the left German dye, on the right Polish.
And here is a beautiful result:
Un lūk skaistais rezultāts:
HONEYCOMB (with German dye / ar Vācu krāsām)
LARCH (with Polish dye / ar Poļu krāsām)

TESUJI  (with Polish dye / ar Poļu krāsam)

5 komentāri:

 1. batikošana ir brīnišķīgs rokdarbu veids. Skaisti darbi!

  AtbildētDzēst
 2. Nu riktīgi smuki! Ko šūsi no šitajiem smukumiem?

  AtbildētDzēst
  Atbildes
  1. Paldies! No tā pirmā skaistuma šūšu ko tadu http://pinterest.com/pin/1829656071545501/. no pārējiem vēl nezinu, bet auduma tur pietiek kādam topiņam ;)

   Dzēst

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...